Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dnia 25 kwietnia odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły:
•    Szkoła Podstawowa w Górze z opiekunem p. Markiem Słabińskim
•    Szkoła Podstawowa w Orłowie z opiekunem p. Joanną Teper
•    Szkoła Podstawowa w Tupadłach z opiekunem p. Romaną Fijałkowską
•    Gimnazjum w Żalinowie z opiekunem p. Romaną Fijałkowską
•    Gimnazjum w Sławęcinku z opiekunem p. Wojciechem Koniecznym
Na turniej przybyli goście:
•    Przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu – kom. Sebastian Górski
•    Przedstawiciel Urzędu Gminy w Inowrocławiu – p. Tomasz Gańczak – podinspektor ds. dróg i komunikacji
•    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tupadłach – p. Andrzej Bogdanowicz
Organizatorem turnieju a zarazem sędzią głównym był nauczyciel Gimnazjum w Sławęcinku p. Wojciech Konieczny, a pomagali jemu przy sprawdzaniu testów – nauczycielka Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żalinowie –  p. Romana Fijałkowska i nauczycielka Szkoły Podstawowej w Orłowie –   p. Joanna Teper, przy pierwszej pomocy przedmedycznej – pielęgniarka  z Gimnazjum w Sławęcinku – p. Joanna Orczykowska, na rowerowym torze sprawnościowym – nauczyciel Szkoły Podstawowej – p. Marek Słabiński oraz na miasteczku ruchu drogowego – kom. Sebastian Górski. Gospodarzem imprezy był dyrektor Gimnazjum w Sławęcinku – p.Robert Orczykowski.
Uczestnicy turnieju mieli do wykonania następujące konkurencje:
•    Teoretyczna – test wiedzy i skrzyżowania
•    Praktyczna – pierwsza pomoc przedmedyczna
•    Praktyczna – jazda rowerem – tor sprawnościowy
•    Praktyczna – jazda rowerem – miasteczko ruchu drogowego

Po obliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, wyłoniono następujących zwycięzców:
•    I miejsce indywidualnie w kategorii szkoły podstawowe – Fabian Czajkowski (Szkoła Podstawowa w Tupadłach)
•    I miejsce indywidualnie w kategorii gimnazja – Mikołaj Roszak (Gimnazjum w Sławęcinku)
•    I miejsce drużynowo w kategorii szkoły podstawowe – Szkoła Podstawowa w Tupadłach
•    I miejsce w kategorii gimnazja – Gimnazjum w Sławęcinku
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz drobne upominki, a zwycięzcy indywidualni dostali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Do Powiatowego Turnieju BRD, który odbędzie się 28 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich zakwalifikowały się zespoły ze Szkoły Podstawowej w Tupadłach i z Gimnazjum w Sławęcinku.