Chrzest Polski początkiem państwa polskiego

W ostatnich dniach w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku przeprowadzono szereg działań mających na celu upamiętnienie 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym roku w kwietniu obchodzimy 1050 rocznicę przyjęcia chrztu przez Mieszka I, a tym samym przyłączenia naszych ziem do wielkiej wspólnoty chrześcijańskiej. Na lekcjach  historii przeprowadzone zostały lekcje tematyczne związane z państwem Mieszka I oraz przyjęciem chrześcijaństwa, na religii zaś lekcje związane z sakramentem chrztu świętego. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali przepiękną wystawę prac plastycznych, na której zaprezentowali przyjęcie chrztu przez Mieszka i jego otoczenie. Wystawę można nadal oglądać w holu gimnazjum.

Ponadto odbył się szkolny konkurs plastyczny, gdzie uczniowie w artystyczny sposób mogli zaprezentować przyjęcie chrztu przez Mieszka I. Gimnazjaliści wzięli również udział w konkursie polonistycznym. Jego celem było napisanie pracy, na jeden z trzech podanych tematów związanych z Chrztem Polski. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy prac uczniów.