Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2015/2016 / Kącik Prawny

Kącik Prawny

Dnia 23 marca W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku  uruchomiono Kącik Prawny. Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu: pan Komendant młodszy inspektor Mirosław Elszkowski, asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. szt. Jacek Piątkowski. Swoją obecności zaszczycił  nas również Zastępca Wójta Gminy Inowrocław pan Marek Karólewski oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Kącik prawny to tablica na korytarzu szkolnym, z wiadomościami redagowanymi przez młodzież. To również miejsce, w którym każdy może zadać pytanie, wskazać problem i przy współudziale grona nauczycielskiego dowiedzieć się ciekawych informacji. Celem tych działań jest zwiększenie świadomości uczniów, by uchronić ich od odpowiedzialności za czyny karalne i demoralizację. Inspiracją tej inicjatywy była ubiegłoroczna konferencja na temat bezpieczeństwa, w której uczestniczyli nasi uczniowie, a którą prowadziła sędzia Anna Maria Wesołowska. Po uroczystym otwarciu Kącika Prawnego Komendant Powiatowej  Policji w Inowrocławiu mł. inspektor Mirosław Elszkowski przekazał cenne informacje na temat bezpieczeństwa w powiecie inowrocławskim. Na zakończenie uczniowie redagujący gazetkę prawną: Weronika Czajkowska, Kajetan Orczykowski,  Agnieszka Pryka, Aleksandra Tomaszewska, Kamil Szałecki wraz z opiekunem p. Agnieszką Kwiatkowską otrzymali od Policji upominki w postaci delfinków.