Bliżej kultury Rosji

Dnia 20 października grupa uczniów z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku wzięła udział w  inauguracyjnym spotkaniu w ramach projektu „Bliżej kultury Rosji”.

Spotkanie rozpoczął występ muzyczny przygotowany przez uczniów inowrocławskiej „Konopy”, którzy wspaniale zaśpiewali po rosyjsku. Następnie po części organizacyjnej uczniowie zostali zaproszeni na  projekcję filmu pt.: „Odkrywamy Rosję”.  Projekt realizowany jest przy współpracy trzech szkół – II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu, Gimnazjum nr 3 im. 4. Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej w Inowrocławiu oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. Jest to już piąty rok kiedy uczniowie ze Sławęcinka biorą udział w projekcie i systematycznie poszerzają swoją wiedzę ogólną dotyczącą Rosji.  Przedsięwzięcie to ma na celu przede wszystkim propagowanie nauki języka rosyjskiego oraz szerzenie tradycji i kultury rosyjskiej wśród uczniów. Projekt zakończy się w czerwcu 2016r. Uczniowie podczas spotkań będą zgłębiać swoją wiedzę o Rosji poprzez wykłady, pogadanki oraz konkursy i wyjazdy organizowane w ramach projektu.