Gimnazjaliści w Biskupinie na XXI Festynie Archeologicznym

Dnia 18 września klasy Ia, Ib oraz Ic pod opieką p. H. Janowskiej, p. A. Kwiatkowskiej i p. K. Stachowiak wybrały się do Biskupina na XXI Festyn Archeologiczny - w tym roku pod hasłem "Smaki w przeszłości". Podczas festynu, uczniowie dowiedzieli się, co jedli nasi przodkowie z epok kamienia i neolitu oraz czym żywiono się w kulturze łużyckiej i wczesnym średniowieczu. Ponadto mogli posmakować kuchni rzymskiej i greckiej. Ulepić naczynie z gliny, zrobić sobie biżuterię z drutu, utkać krajkę czy upiec placek.

Podróż do Biskupina na XXI Festiwal Archeologiczny to niezapomniana lekcja historii i sztuki.  W przyszłym roku chętnie weźmiemy udział w kolejnym festynie.