WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI

„ Jest cisza. Łamanych czaszek trzask;
  i wiatr zahuczy czasem, i wiek przywali głazem.
  Nie stanie naszych serc. Taki to mroczny czas”.
                        - Krzysztof Kamil Baczyński –

Dnia 1 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego „Dziennik małego powstańca - dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944”, nad którym  honorowy patronat objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki.

Zadaniem gimnazjalistów było napisanie fragmentu dziennika małego powstańca. Na finał konkursu wpłynęło 136 prac.          W gronie nagrodzonych osób znalazły się uczennice klasy 2b naszego gimnazjum:  Weronika Czajkowska i Klaudia Pułaczewska, które zdobyły  wyróżnienie. Opiekunem literackim gimnazjalistek była  p. Magdalena Czerniak. Serdecznie  gratulujemy!