Golub – Dobrzyń, Szafarnia, Toruń

Dnia 30 maja br. młodzież naszego gimnazjum ,w ramach realizacji programu unijnego „ Moda na wiedzę ”, uczestniczyła w wycieczce Golub - Dobrzyń - Szafarnia - Toruń.

Uczniowie zwiedzili zamek w Golubiu-Dobrzyniu z przełomu XIII-XIV wieku, a następnie udali się do Szafarni, by podziwiać mieszczący się tam Ośrodek Chopinowski. Gimnazjaliści wysłuchali koncertu fortepianowego oraz niezwykłych opowieści o Fryderyku Chopinie, który na ziemi dobrzyńskiej spędził dwukrotnie wakacje, w roku 1824 i 1825. Pobyt w Szafarni zakończyliśmy spacerem po przepięknym parku, uznawanym za jeden z najcenniejszych obiektów tego typu w województwie kujawsko-pomorskim ze względu na swój drzewostan i układ wodny. W drodze do domu zatrzymaliśmy się w Toruniu w McDonalds, gdzie zjedliśmy smaczny posiłek. Pełni wrażeń powróciliśmy do Sławęcinka. Szkoda, że to już koniec naszych         „ unijnych wojaży ”.