Spotkanie z braćmi z Zgromadzenia Ducha Świętego z Bydgoszczy

Rok Życia Konsekrowanego ustanowiony przez papieża Franciszka jest okazją do spotkań na temat życia zakonnego.
W dniu 27 maja przyjechali do naszej szkoły im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku zaproszeni goście z Zgromadzenia Ducha Świętego z Bydgoszczy, ojciec Marek wraz z swoim współbratem Rafałem.

Na początku przywitał ich bardzo serdecznie Nasz pan dyrektor Robert Orczykowski następnie oddał głos zakonnikom którzy tradycyjnie rozpoczęli spotkanie modlitwą. Później bracia opowiadali m.in.: o życiu zakonnym, misjach oraz o ks. Klaudiuszu Franciszku Poullart des Places - założycielu zgromadzenia. Uczniowie w czasie tej wizyty mogli dowiedzieć się kim są osoby konsekrowane oraz mogli zadawać pytania na temat powołania i życia codziennego braci.
Na zakończenie spotkania z zakonnikami, katecheta wraz z uczniami, podziękowali braciom za przybycie i czas spędzony z uczniami, gronem pedagogicznym. Wizyta ta wywarła na uczniach naszej szkoły niezapomniane wrażenia.  Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za czas tego spotkania, który przypadł dokładnie w 312 rocznicę założenia Zgromadzenia Duchaczy. Każde spotkanie jest ubogaceniem, darem drugiej osoby, które pomaga nam odkrywać piękno i bogactwo życia Kościoła.
Nad całością czuwał p. Dawid Pindel.