Tytuł finalisty konkursu HUMANISTA ROKU 2014/2015

Dnia 16 maja 2015 roku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył  się wojewódzki konkurs dla uczniów klas trzecich gimnazjum HUMANISTA ROKU 2014/2015, nad którym patronat objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z zakresu  języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze i świecie współczesnym. Wysłuchali także interesującego wykładu pt. Piernik, Krzyżacy i Kopernik, czyli co kiedyś jedzono w Toruniu, który wygłosił  dr. hab. Jarosław Dumanowski, prof. UMK  w Toruniu.
Tytuł finalisty i Humanisty roku 2014/2015 zdobyły uczennice klas  III a i III b naszego gimnazjum Roksana Gnitecka i Katarzyna Białek, którym serdecznie gratulujemy. Gimnazjalistki do w/w konkursu przygotowały p. Magdalena Czerniak i p. Alina Malak.