III Kujawsko-Pomorski Przystanek PaT

Dzisiaj grupa teatralna „PINESKA” działającej przy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku – pod opieką Anny Drzewieckiej i Agnieszki Kwiatkowskiej- wyjeżdża na III Kujawsko-Pomorski Przystanek PaT, który w tym roku jest organizowany przez II LO w Toruniu. PaT odbędzie trwał przez 2 dni od 24 do 25 kwietnia 2015r.

PaT, czyli "Profilatyka a Ty" to program realizowany w ramach rządowego programu "Razem bezpieczniej" przez Zespół Promocji Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Przystanek PaT to coroczne spotkania młodzieży z myślą o wszystkich, którzy przez sztukę chcą przeciwdziałać zjawiskom patologii społecznej. PaT to idea profilaktyki uzależnień poprzez kreatywne działania, które angażują młodzież. Pomysłodawcą programu jest inspektor policji Grzegorz Jach. Od roku 2013 odbywa się Kujawsko-Pomorski Przystanek PaT. Pierwszy odbył się w Inowrocławiu, drugi w Żninie, natomiast trzeci w roku 2015 odbędzie się w Toruniu. Koordynatorem III Przystanku PaT jest Kujawsko Pomorski Kurator Oświaty pani Anna Łukaszewska.

Ramowy harmonogram III Kujawsko – Pomorskiego Przystanku PaT - Toruń 2015

24 kwietnia 2015 r.

12.00 – 14.30 – Rejestracja uczestników w Biurze Akcji (II Liceum Ogólnokształcące, ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6)

15.00 – 16.30 – Gala Inauguracyjna oraz podział na grupy warsztatowe (sala gimnastyczna II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu);

16.30 – 19.30 – Warsztaty część I;

19.30 – 20.30 – Kolacja w miejscu zakwaterowania;

21.00 – 22.00 – Koncert muzyczny zespołu: „Nocna Zmiana Bluesa” – (sala gimnastyczna II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu);

22.00 – 00.00 – „Teatr Nocą” – spektakle i inne prezentacje artystyczne (sala gimnastyczna II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu);

00.00 – 2.00 – PaTulisko – sala gimnastyczna II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu;

2.00 – Zakończenie programu.

25 kwietnia 2015 r.

8.00 – 8.45 – Śniadanie w miejscu zakwaterowania;

9.00 – 11.00 – Warsztaty część II;

9.00 – 11.00 – Panel „Twórcza Profilaktyka” – dla nauczycieli, pedagogów, policjantów, profilaktyków i samorządowców;

11.15 – Zbiórka grup do udziału w "Patosferze" (boisko szkolne II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu);

11.30 – Przejazd tramwajami do centrum miasta na „PaTosferę”;

12.15 – 13.00 – „PaTosfera” na Starym Rynku w Toruniu;

13.00 – 13.30 – Przemarsz młodzieży ulicami Starego Miasta do hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu

14.00 – 16.00 – Finałowa Gala III Kujawsko-Pomorskiego Przystanku PaT, prezentacja efektów zajęć warsztatowych, uroczyste zakończenie Akcji;

16.00 – Obiad – IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu;

od godz. 16.40 – Przejazd tramwajami do obiektów zakwaterowania;

17.15 – Wykwaterowanie;

Nasza grupa weźmie udział w Przystanku po raz trzeci. Grupa PINESKA działa w gimnazjum od 2008 roku i bierze udział w Profilaktycznym Festiwalu Teatralnym „poPaTrz‘’ organizowanym przez II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Dzięki temu młodzież naszej szkoły promuje zdrowy styl życia i propaguje profilaktykę rówieśniczą poprzez teatr.

Serdecznie dziękujemy włodarzom naszej gminy za zorganizowanie dojazdu naszej młodzieży na Pat , a w szczególności Panu w-ce Wójtowi Markowi Karólewskiemu, który wiele lat temu objął patronatem działania naszego zespołu.