Egzamin gimnazjalny

W dniach 21-23 kwiecień 2015r. uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego.

Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i części dotyczącej języka obcego nowożytnego. Część humanistyczna składa się z zadań z zakresu języka polskiego oraz zadań z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Część matematyczno-przyrodnicza składa się z zadań z zakresu matematyki oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W części dotyczącej języka obcego nowożytnego gimnazjalista dokonuje wyboru jednego z nauczanych języków. Egzamin gimnazjalny obejmuje wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Zdania co do trudności egzaminu były podzielone. Teraz pozostaje już tylko czekać na wyniki. Trzymamy kciuki!