V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi

Uczennica Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku – Marzena Broniszewska zakwalifikowała się do udziału w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami festiwalu są - Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem sprawują - Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem - "Życzymy Wam szczęścia!...." («?? ?????? ??????? ???! ...» ?.?????, ?. ???????).

Pierwszy etap konkursu polegał na przesłaniu drogą elektroniczną nagrania wykonywanego utworu w formie mp3. Następnie komisja konkursowa wybrała najlepsze wykonania i zaprosiła do udziału w kolejnym etapie , który odbędzie się w dniach 28-29 maja 2015r. w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Organizatorzy zapewniają uczestnikom nocleg oraz wyżywienie. Na konkurs Marzena uda się wraz z opiekunem – p. A. Piasecką. Grupa zaproszonych osób wyłaniana jest spośród ok. 400 uczestników z całego kraju, więc jest to ogromny sukces Marzeny i pokonanie sporej konkurencji zwłaszcza, że w konkursie równolegle z uczniami szkól gimnazjalnych biorą także udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy sukcesu!

Serdeczne podziękowania dla p. J. Kubiaka, który zajął się stroną techniczną konkursu i okazał ogromną pomoc i wsparcie przy nagraniu utworu konkursowego.