Gminny Turniej BRD

Dnia 10 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Turniej BRD. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości przez pana Janusza Kubiaka i zabrania głosu przez Zastępcę Wójta Gminy Inowrocław pana Marka Karólewskiego. Po części oficjalnej został powołany zespół sędziowski w składzie: Janusz Kubiak - sędzia główny turnieju, Marek Słabiński – nauczyciel SP w Górze, Romana Fijałkowska – nauczyciel Gimnazjum w Żalinowie, Joanna Orczykowska – pielęgniarka szkolna, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Inowrocławiu.

W części turnieju dla gimnazjów udział wzięły: Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie, a w części dla szkół podstawowych: SP w Górze, Jaksicach i Orłowie. Uczestnicy eliminacji gminnych rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: rozwiązywanie testów z zakresu przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym, zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: drużyna Gimnazjum w Sławęcinku (Mikołaj Roszak, Kamil Szałecki, Michał Jankowski) i drużyna SP w Górze (Agata Nalewajska, Zuzanna Szustka, Kornel Bochat, Hubert Kubś). Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół gimnazjalnych został Mikołaj Roszak (Gimnazjum w Sławęcinku), a w kategorii szkół podstawowych Konrad Wrona (SP w Orłowie). Na zakończenie uroczystości pan Janusz Kubiak i pan Marek Słabiński wręczyli uczestnikom puchary i nagrody, a opiekunom podziękowali  za przygotowanie młodzieży do turnieju.