Piknik Kujawski

"Ja Kujawiak, ty Kujawiak wszyscyśmy tu Kujawiacy. Mamy soli, mamy chleba, mamy wszystko, co trzeba..."

Dzisiaj w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbył się Piknik Kujawski będący zwieńczeniem projektu o tematyce regionalnej realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły w Sławęcinku.Swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Wójta Gminy Inowrocław Pani Magdalena Dąbrowska, Dyrektor CUO Gminy Inowrocław Pani Aleksandra Tabaczyńska , nauczyciele i pracownicy Przedszkola Samorządowego „ Akademia Przedszkolaka”, Rodzice, uczniowie i społeczność lokalna. Zebrani goście podziwiali występ muzyczny grupy Wierzchosławiczanki oraz tańce regionalne w wykonaniu zespołu dziecięcego Kujawskie Słoneczka, nad którym opiekę sprawuje Pani Wioletta Metryka. Pięknie wokalnie zaprezentowały się nasze maluszki z klas I-III, które zaśpiewały piosenkę „ Ja Kujawiak”. Oklaskiwaliśmy także przedstawienie „Pirduśnice” przygotowane przez dyrekcję, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Sławęcinku. Na piątkowym spotkaniu dzieci i dorośli mogli wykazać się znajomością gwary kujawskiej i zdobyć słodką nagrodę. Nie zabrakło także sportowej rywalizacji, licznych gier, zabaw , loterii fantowej i prac rękodzielniczych. Po porcji wielu wrażeń artystycznych odpoczywaliśmy w kawiarence, gdzie skosztować mogliśmy kujawskich smakołyków przygotowanych przez Rodziców oraz KGW ze Sławęcinka. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.