Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2021

Po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w akcję społecznoedukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.

Żonkile są  symbolem pamięci o powstaniu które wybuchło w warszawskim getcie w 1944. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

Akcja Żonkile to ważny projekt społeczno-edukacyjny przypominający o powstaniu w getcie warszawskim. W tym roku w ramach udziału w projekcie, uczniowie klas 1-3 samodzielnie przygotowywali żonkile, wysłuchali dwa opowiadania. Autorki – Zofia Stanecka oraz Justyna Bednarek – poruszały w nich takie tematy jak empatia, sprawiedliwość i strata.