I Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku”

W sobotę 29 lutego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku został zorganizowany I Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań  matematycznych, a w szczególności sprawnego wykonywania działań na liczbach. Do konkursu, który rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych (klas V – VI oraz klas VII – VIII)  przystąpiło 38 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Inowrocław.

W ciągu  75 minut uczniowie rozwiązywali test, wykonując zadania rachunkowe o różnym stopniu trudności. Po zakończeniu rozwiązywania testu oczekując na ogłoszenie wyników uczniowie uczestniczyli w ciekawych zabawach matematycznych:

- układamy figury z orgiami,

- tabliczka mnożenia na czas,

- tangramy znamy i układamy.

Każdy mógł spróbować swoich sił i wszyscy świetnie się bawili.

Największe jednak emocje nastąpiły w momencie ogłoszenia wyników konkursu przez panią Halinę Janowską. Puchary Mistrza Rachunku, nagrody i dyplomy  wręczali goście, którzy przybyli na tę uroczystość: Wójt Gminy Inowrocław p. Tadeusz Kacprzak, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sławęcinku p. Piotr Gotowalski oraz dyrektor p. Robert Orczykowski.

Oto wyniki:

w kategorii klas V- VI

Mistrz RachunkuFranciszek Kaczmarek ( SP Tupadły)

I miejsce – Zuzanna Broniszewska ( SP Tupadły),  Jan Nowacki ( SP Tupadły)

II miejsce – Łukasz Szumowski ( SP Turzany)

III miejsce – Aleksander Dziedzic ( SP Góra), Grodziska Roksana ( SP Góra)

IV miejsce – Julia Grześkowiak ( SP Jaksice)

V miejsce – Mateusz Goska ( SP Orłowo)

w kategorii klas VII- VIII

Mistrz RachunkuAleksandra Pryka ( SP Jaksice)

I miejsce – Szymon Kotlarek ( SP Góra)

II miejsce – Bartosz Kuglarz ( SP Jaksice)

III miejsce – Sylwia Czajkowska ( SP Sławęcinek)

IV miejsce – Hanna Sutor ( SP Tupadły)

V miejsce – Julia Lewandowska ( SP Jaksice), Antonia Linkowska ( SP Tupadły)

Została również wręczona nagroda specjalna „Mistrz elegancji w rozwiązywaniu zadań” , którą otrzymał uczeń SP w Turzanach Łukasz Szumowski. Nagrody otrzymali również uczniowie: Bartosz Kuglarz ( SP Jaksice) za najlepszy wynik tabliczki mnożenia na czas oraz  uczniowie ze SP w Turzanach Stanisław Bandurski i Kamil Majewski za najwięcej ułożonych figur z tangramu. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie.
Na koniec uroczystości zostały wręczone podziękowania wszystkim opiekunom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu. Podziękowania otrzymali: Ewa Dalewska, Dorota Kozłowska (SP Jaksice), Anna Kwiatkowska, Ewa Brzustowska - Wąż (SP Orłowo), Anna Kowalska, M. Słabiński (SP Góra), K. Różańska (SP Turzany), Anna Kędzierska i Małgorzata Pawłowska (SP Tupadły).

Atrakcyjne nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Wójta Gminy Inowrocław p. Tadeusza Kacprzaka, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sławęcinku i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Sławęcinku.

Organizatorem konkursu była p. Halina Janowska.