TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 17.02.- 21.02.2020 r

Tydzień poprzedzający Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego upłynął w naszej szkole na grach i zabawach językiem polskim przygotowanych przez p. Magdalenę Czerniak. W poniedziałek uczniowie  wykonali plakaty promujące piękno języka ojczystego.  Wtorek był poświęcony książce. Pamiętając o tym, że „ Czytanie to najwspanialsza zabawa , jaką sobie ludzkość wymyśliła ” zaczytaliśmy się w ulubionych lekturach . Następnego dnia wiele radości i zabawy sprawiły dzieciom ortograficzne potyczki. Uczniowie klas I-III  przygotowali barwne ortograficzne  węże i stonogi, które ozdobiły szkolny korytarz, a jednocześnie były dla wszystkich doskonałą powtórką z ortografii .W czwartek maluszki z klas I-III przystąpiły do Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania, by zdobyć tytuł  Mistrza Kaligrafii , a  starsi uczniowie  zmagali się z testem poprawności językowej , którego bezbłędne rozwiązanie zapewniało miano Mistrza Poprawnej Polszczyzny.

Codziennie, na długiej przerwie, mogliśmy zmierzyć się z zawiłościami języka polskiego, rozwiązać zadania i zdobyć nagrodę. W piątek, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, ogłoszone zostały wyniki konkursów polonistycznych, które odbyły się w TYGODNIU JĘZYKA OJCZYSTEGO. Nagrody za plakaty promujące język polski odebrały dzieci z  klas I  i VII. Nagrodę indywidualną  zdobył trzecioklasista Filip Boiński  . Szóstoklasiści otrzymali nagrodę za akcję promującą rozwój czytelnictwa. Dzieci z klas II i III  wyróżniono  za  przygotowanie pięknych ortograficznych pomocy dydaktycznych . Tytuł Mistrza Kaligrafii zdobyli : Aleksandra Maria Śmigiel  z kl. I , Franciszek Nowicki z kl. II i Ignacy Śmigiel z kl. III. Mistrzem Poprawnej Polszczyzny została Sylwia Czajkowska ,uczennica klasy VIII. Gratulujemy  i dziękujemy wszystkim dzieciom za przystąpienie do  wspólnych gier i  zabaw ukazujących piękno ojczystego języka.