Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

6 września  przystąpiliśmy do akcji  Narodowe Czytanie 2019. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała zbiór utworów zatytułowany  Nowele polskie .

W naszej szkole przypomniana została historia niewidomej dziewczynki, bohaterki noweli „ Katarynka ” , którą czytali dla uczniów Szanowni Goście : zastępca wójta Gminy Inowrocław p. Marek Karólewski , główna księgowa Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław p. Izabela Mierzejewska, podinspektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku p. Justyna Bolińska, przedstawiciel Rady Rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku p. Daria Lewandowska , nauczyciel Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław oddział w Sławęcinku p. Anna Stolińska , dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku p. Robert Orczykowski. Uroczystość pięknie poprowadziły uczennice klasy VIII Sylwia Czajkowska i Paulina Mazur. Ciekawostki o życiu i twórczości Bolesława Prusa przybliżyła uczniom p. Magdalena Czerniak , nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. Goście, zaproszeni na Narodowe Czytanie, podziwiali także okolicznościową wystawę prac plastycznych i  piękną scenografię, które wraz z uczniami przygotowały p. Katarzyna Stachowiak i p. Halina Janowska . Szkolne czytanie noweli Bolesława Prusa dostarczyło dzieciom wielu przeżyć oraz pozwoliło na nowo odkryć piękno i moc polskiej literatury. Akcja Narodowego Czytania przeprowadzona w naszej szkole  to dowód na popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży , bowiem książki uczą nas, że w życiu ważne są szlachetność, dobroć i wrażliwość na ludzką krzywdę. Na zakończenie uroczystości dyrektor  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku  p. Robert Orczykowski wręczył zebranym pamiątkowe emblematy z logo tegorocznej akcji, podziękowania i zaprosił na słodki poczęstunek. Tegoroczna akcja odbyła się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego nasza szkoła przystąpiła w zeszłym roku. Kolejne spotkanie już za rok. Zapraszamy!