Książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W czerwcu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupione zostały do naszej szkolnej biblioteki, niecierpliwie oczekiwane nowości wydawnicze w ilości 300 egzemplarzy. Zakupu można było dokonać dzięki temu, iż nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie rządowym, skąd otrzymała 5000,00 zł.(4000,00 zł. z NPRC, 1000,00 wkład własny).

12.06.2019r. po rozpakowaniu książek z kartonów i ich przeliczeniu odbyła się  wystawa zakupionych nowości w celu zapoznania uczniów z nowymi książkami. Wiele pozycji nowo zakupionych do biblioteki pochodzi z majowego wyboru samych uczniów oraz wychowawców, nauczycieli i rodziców, z wcześniej opracowanych przez bibliotekę szkolną m.in. ankiet i skrzyni życzeń. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Niektórzy uczniowie już rezerwowali sobie wybrane książki, jako pierwsze które przeczytają. Miło było popatrzeć jaka radość panowała wśród uczniów na widok tych nowości.

Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ książki muszą przejść cały proces przygotowania, zanim trafią na półki. A jest ich sporo zarówno dla starszych, jak i młodszych.

A już we wrześniu wiele atrakcji związanych z Programem Narodowego Rozwoju Czytelnictwa!  Do zobaczenia po wakacjach !!!!