Edukacja eko-sozo-logiczna

Dnia 10 czerwca uczniowie klasy V i VI wzięli udział w zajęciach z edukacji sozologicznej w związku z obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Prowadzący zajęcia - pan Marcin Szczęsny z Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Inowrocław przeprowadził zajęcia, na których omówił problemy związane z segregacją odpadów.

Szczególną uwagę zwrócił na zmianę segregacji od 1 lipca, która uwzględnia odpady biodegradowalne. Dzieci miały możliwość prześledzić cały cykl recyklingu butelki typu PET, dokonać segregacji odpadów do właściwych pojemników oraz dowiedziały się  w jaki sposób segreguje się odpady niebezpieczne, np. zużyte baterie. Uczniowie zostali zobowiązani nie tylko do troski o stan środowiska, lecz także do poinformowania swoich rodziców i sąsiadów o właściwych praktykach sozologicznych.