Uroczysta akademia ku czci patrona naszego gimnazjum MIKOŁAJA KOPERNIKA

„Spośród Polaków najświatlejszy!
Dziś hołd Ci składa wierny naród
za to, żeś dźwignął ziemską kulę
i żeś nie uląkł się ciężaru.”

Słowami tego wiersza, dnia 23 marca 2009 roku rozpoczęła się uroczysta akademia ku czci patrona naszego gimnazjum MIKOŁAJA KOPERNIKA. Pierwsza, podniosła część przybliżyła nam biografię tego wielkiego astronoma. Prezentacja połączyła informacje z życia Kopernika z miastami, z którymi nasz patron był związany i pokazała, jaką rolę spełniły w jego życiu. zobacz prezentacje
W drugiej części, humorystycznej, uczniowie przedstawili kilka anegdot związanych z Mikołajem Kopernikiem oraz przygotowali wesołą inscenizację zatytułowaną „Podróż na Marsa”.
Uroczystość została przygotowana przez panią mgr Dorotę Kozłowską, panią mgr Halinę Janowską, panią mgr Elżbietę Tokarz oraz uczniów klasy I A i III C. Dekoracje wykonała pani mgr Katarzyna Stachowiak.
Aby uczcić pamięć o naszym Patronie, w pracowni fizycznej powstała gazetka o Mikołaju Koperniku.
Podczas uroczystości został rozstrzygnięty „Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku i z astronomii” oraz konkurs plastyczny „Ziemia we Wszechświecie”. (więcej na linku KONKURSY)