Konkurs matematyczny organizowany przez UMK w Toruniu

Grupa uczniów klas pierwszych uczestniczy w konkursie matematycznym organizowanym przez UMK w Toruniu - Liga Zadaniowa. Konkurs składa się z trzech etapów. Uczniowie mają już za sobą dwa etapy, które odbyły się 13.12.2008r. i 7.02.2009r. Pozostał przed nimi ostatni, który odbędzie się 4.04.2009r. Jest to bardzo ważny etap, gdyż wszyscy mają szansę na wyróżnienie lub tytuł laureata. Przygotowują się bardzo sumiennie. Oto nazwiska uczniów, którzy zmagają się z bardzo trudnymi zadaniami:

Joanna Gawron, Milena Inklewicz, Kamila Gnacińska – klasa I D ( opiekun: pani mgr Dorota Kozłowska)

Maria Migdał, Katarzyna Czyżniejewska, Dominik Łój, Robert Stelmaszyk – klasa I A ( opiekun: pani mgr Halina Janowska)

Zadania na konkursie są bardzo trudne. Oto jedno z nich ( zachęcamy do rozwiązania):

Dziadek i babcia mają razem 140 lat. Po ile lat ma każde z nich, jeżeli dziadek ma dwa razy tyle lat, ile babcia miała wtedy, gdy dziadek miał tyle ile babcia ma teraz?