ZROZUMIEĆ WSZECHŚWIAT

"Rozszerzający się Wszechświat jest nieskończenie różnorodny. Nasze Słońce jest jedną z miliardów gwiazd w Drodze Mlecznej. Nasza Galaktyka jest jedną z miliardów galaktyk Wszechświata… " We wtorek 10 marca 2009r. odbył się w naszej szkole wykład z astronomii ZROZUMIEĆ WSZECHŚWIAT, któremu towarzyszył pokaz multimedialny. Zajęcia prowadził pan Paweł Kosik, pasjonat astronomii, który w interesujący sposób wprowadził młodzież w tajniki Wszechświata. Spotkanie zorganizowała pani mgr Dorota Kozłowska, nauczyciel fizyki w naszym gimnazjum.

Wyróżniony za wiedzę i aktywność uczeń klasy II C Marcel Kołodziejczak, otrzymał zestaw filmów DVD z astronomii. Na zdjęciu Marcel z nauczycielem fizyki.