Gminny Konkurs Matematyczny

Od siedmiu lat organizowany jest w naszym gimnazjum Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych Gminy Inowrocław.
Celem tego konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych już w szkole podstawowej.
Konkurs odbył się 7 marca 2009r. Uczniowie łamali sobie głowy rozwiązując ciekawe zadanka, które jak co roku przygotowała pani mgr Halina Janowska. Przy sprawnym przebiegu konkursu pomagały pani mgr Dorota Kozłowska i pani Wanda Poturalska.

Konkurs składał się z dwóch części:

- I część polegała na rozwiązaniu testu zawierającego 15 zadań zamkniętych

- II część zawierała 5 zadań otwartych

W konkursie wzięło udział 30 uczniów ze szkół podstawowych w Górze, Jaksicach, Łojewie Orłowie, Pławinie i Turzanach. Emocje były ogromne. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu od konkursu odbędzie się 6 kwietnia.