Przedstawienie o tematyce profilaktycznej pt.: "Pokój"

Przedstawienie o tematyce profilaktycznej pt.: "Pokój" przygotowane zostało przez uczniów klasy IIIa i IIIc, pod kierunkiem pani mgr Agnieszki Kwiatkowskiej i pani mgr Anny Drzewieckiej.

Celem przedstawienia było ukazanie trudności i problemów, z jakimi zmagają się codziennie nasi uczniowie w szkole lub środowisku rodzinnym, takimi jak trudności w nauce, kłótnie z rówieśnikami czy nieporozumienia z rodzicami. Poruszone były również tematy dotyczące prześladowania ze strony kolegów, braku przyjaciół, awantury w domu czy problemy z zagrożeniami, jakie niosą narkotyki i alkohol. Uczniowie zrozumieli, że prawdziwej przyjaźni i koleżeństwa „nie zastąpi się błyszczącym ciuszkiem i najnowszą grą komputerową. Zapamiętali także, że w sytuacjach trudnych trzeba powiedzieć „Nie! Dziękuję!” i być asertywnym.

Najważniejszym przesłaniem przedstawienia było zaakcentowanie wartości ważnych w życiu codziennym – przyjaźń, koleżeństwo, zgoda, zaufanie, wyrozumiałość, akceptacja, tolerancja i trzeźwy umysł. W sytuacjach trudnych dzieci muszą wiedzieć, że są dorośli gotowi w każdej chwili udzielić im pomocy.