KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU I Z ASTRONOMII

Rok 2009 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Astronomii. Z tej okazji, która zbiegła się z Dniem Patrona naszego gimnazjum, dnia 3 marca odbył się w szkole KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU I Z ASTRONOMII. Test zawierał 35 pytań. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością życiorysu naszego PATRONA oraz zagadnień z dziedziny astronomii. Pieczę nad konkursem sprawowały pani mgr Elżbieta Tokarz oraz pani mgr Dorota Kozłowska. Spośród 20 uczniów biorących udział w konkursie wyłoniono trzech najlepszych:

I miejsce – uczennica klasy III C: Justyna Kręcichwost,

II miejsce ex aequo – dwaj uczniowie: Filip Małek z klasy III C oraz Filip Laskowski z klasy II A.

Za szeroką wiedzę zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Samorząd Uczniowski oraz Unijną Szkołę Europejską.

Na zdjęciu dyrektor szkoły pan mgr Robert Orczykowski oraz pani mgr Dorota Kozłowska wręczają Justynie pierwszą nagrodę.
Ogłoszony został również konkurs plastyczny ZIEMIA WE WSZECHŚWIECIE. Najciekawszą pracę zaprezentowała uczennica klasy III C Dominika Buchholz, której nagrodę wręczył pan dyrektor.