I KONKURS WIEDZY O POLSCE

I KONKURS WIEDZY O POLSCE zorganizowany przez EURO-KLUB „MIKOŁAJ KOPERNIK” działający w naszym gimnazjum
Dnia 04 lutego 2009r. odbył się na terenie naszego gimnazjum I Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce. W skład komisji konkursowej wchodziły następujące osoby:
mgr Tomasz Galwas - jako przewodniczący,
mgr Katarzyna Stachowiak – opiekun Samorządu Uczniowskiego,
uczennica Izabela Światowska – przedstawicielka SU,
uczennica Joanna Gawron – przewodnicząca Euro-Klubu „Mikołaj Kopernik”.

Pytania konkursowe zostały opracowane w formie testu złożonego z pytań otwartych i zamkniętych. W konkursie uczestniczyło 22 uczniów naszego gimnazjum. W wyniku prac komisji konkursowej wyłoniono 6 uczniów, którzy wzięli udział w etapie ustnym w celu wyłonienia czołówki w klasyfikacji końcowej. Dnia 11 i 12 lutego odbył się etap ustny, w wyniku którego wyłoniono laureatów i finalistów konkursu.
Klasyfikacja czołowej szóstki wygląda następująco:
1) Jakub Matusiak ( kl. II a ) – laureat konkursu
2) Wojciech Lewandowski (kl. III d) – laureat konkursu
3) Kamil Węderlich (kl. II a) – laureat konkursu
4) Filip Małek ( kl. III c) – finalista konkursu
5) Filip Laskowski ( kl. II a) – finalista konkursu
6) Joanna Hałas ( kl. III c) – finalista konkursu
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu historii Polski.
Nagrody dla laureatów i dyplomy dla finalistów konkursu zostaną wręczone z udziałem dyrektora szkoły podczas apelu, który odbędzie się w miesiącu czerwcu 2009 roku.