I Turniej Mini siatkówki dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Inowrocław

Dnia, 28 kwietnia w sali sportowej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku został rozegrany I Turniej Mini siatkówki dziewcząt  o Puchar Wójta Gminy Inowrocław. Głównym organizatorem turnieju był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Inowrocław w osobach sekretarza klubu Pani Justyny Dreliszak i prezesa Pana Ryszarda Dreliszaka. Współorganizatorami rozgrywek było Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku oraz II Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych : klasy IV, klasy V, klasy VI.

Podczas turnieju  93 zawodniczki rozegrały 57 meczy na czterech boiskach
Udział wzięły szkoły podstawowe:
- Wierzchosławice 3 zespoły,
- Złotniki Kujawskie 4 zespoły,
- Góra 5 zespołów,
- Turzany 4 zespoły,
- Tupadły 3 zespoły,
- Jaksice 3 zespoły,
- LUKS Inowrocław 6 zespołów.

Wyniki zawodów:

Klasy VI

I m. SP Góra 1 (Aleksandra Jasińska, Natalia Oczkowska, Marta Rygielska, Ada Grodziska opiekun Beata Baranowska )
II m. SP Turzany  1 (Gabriela Drzewiecka, Natalia Stranc, Joanna Tylka  opiekun Agata Belzyt )
III m. SP Góra 2 (Dominika Kuder, Klaudia Gajewska, Aleksandra Fiecek, Klaudia Polińska).
IV m. LUKS

Klasy V
I m. SP Wierzchosławice ( Magdalena Tomczak, Natalia Krajewska, Aleksandra, Ciesielska, Agata Skonieczna opiekun Bartłomiej Krzymiński).
II m. SP Góra (Agata Nalewajska, Zuzanna Szustka, Klaudia Kuzdak, Angelika  Rucińska )
III m. SP Złotniki Kujawskie ( Radzięda Marta, Dudek Kinga, Gucz Wiktoria, Gucz Wiktoria Szatkowska Wiktoria opiekun Hubert Ojczenasz).
IV m. SP Turzany

Klasy IV

I m. SP Góra 2 ( Weronika Krajczyńska, Dagmara Młynarska, Wiktoria Spała).
II m. LUKS 1 ( Wiktoria Gmurska, Zuzanna Szczepaniak, Agnieszka Dreliszak opiekun Ryszard Dreliszak).
III m. SP Góra 2 ( Weronika Gajewska, Oliwia Łuczak, Roksana Kołodziejczyk).
IV m. SP Wierzchosławice 2

Pierwsze trzy zespoły w kategorii otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Inowrocław. Dekoracji dokonali zastępca Wójta Pan Marek Karólewski oraz Dyrektor Gimnazjum w Sławęcinku Pan Robert Orczykowski. Zawodniczki pierwszych trzech zespołów w kategorii otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez organizatora - LUKS Inwrocław. Sędziami zawodów byli siatkarze II Liceum Ogólnokształcącego: Aleksander Oliwkowski, Dawid Kudryński, Mateusz Juniewicz, Radosław Czuż, Wojciech Pańka. Sekretariat i obsługa tablic wynikowych: Weronika Czajkowska, Kajetan Orczykowski, Natalia Bołka, Malwina Gromada.
Podziękowania dla pani Wioletty Paczkowskiej za ufundowanie napojów dla wszystkich uczestników turnieju.

Ryszard Dreliszak