Msza św. ku czci ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

Dnia, 10 kwietnia o godz. 17:00 w Inowrocławiu odbyły się wielkie uroczystości. W kościele garnizonowym pod wezwaniem Św. Barbary i Św. Maurycego odbyła się uroczysta msza ku czci ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy pod Smoleńskiem.

Przybyły liczne poczty sztandarowe w tym reprezentacja naszej szkoły (Agnieszka Radzikowska, Wiktor Borowicz, Joanna Nędzkiewicz) pod opieką p. K. Stachowiak, kompania honorowa wojska, dowódcy i oficerowie miejscowych pułków. W rocznicowych obchodach uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli “Solino” SA. Druga część rocznicowych obchodów odbyła się na dziedzińcu kościoła, gdzie miała miejsce manifestacja patriotyczna przy Katyńskim Dębie Pamięci.