Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2013/2014 / Dzień chleba

Dzień chleba

W ramach kampanii „Tydzień chleba na zakwasie w szkole” uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z walorami zdrowotnymi ciemnego pieczywa oraz sposobie przygotowania zakwasu chlebowego.
Dnia 26 marca na przerwach, uczniowie przynieśli swoje wypieki i zakupione pieczywo, swojskie dżemy i marynaty. Wykonali kanapki i częstowali świeżym oraz zdrowym chlebem nauczycieli i swoich rówieśników. Ponadto grupa projektowa "Trzymaj formę" zaprezentowała się również rodzicom. Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej i rodziców. Tego dnia po całej szkole roznosił się zapach świeżego chleba i bułek.

Nad całością czuwały p. J. Kaźmierczak, p. K. Stachowiak, p. M. Halik  i p. J. Orczykowska.