DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

Dwa razy w roku (w listopadzie i w maju) obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA.

W tym roku w naszej szkole DZIEŃ BEZ PAPIEROSA był obchodzony 20 listopada pod hasłem „My nie palimy – nie pal i TY”. Uczniowie naszego gimnazjum zawsze włączają się do obchodów tej akcji bardzo aktywnie - w ramach obchodów tego dnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny: ROZMOWY W TOKU ORAZ FRASZKI w wykonaniu uczniów kl. II A pod kierunkiem pani mgr H. Kożanowskiej.

Uczniowie mogli odpowiedzieć sobie na pytania:

- Czy palenie bierne jest szkodliwe?

- Dlaczego młodzi ludzie sięgają po papierosy?

- Jakie zagrożenia i szkody dla organizmu niesie ze sobą palenie papierosów?

- Czy palenie tytoniu to choroba, którą można uleczyć?

Dodatkowym elementem oddziałującym na widownię były rozwieszone plakaty o tematyce antynikotynowej, wykonane przez uczniów, którzy brali udział w konkursie plastycznym.

Ponadto na korytarzach szkoły również rozwieszone zostały plakaty o tematyce antynikotynowej, a także paczki papierosów, które miały obrazować rówieśnikom, dlaczego palenie papierosów jest szkodliwe.

Na terenie naszej szkoły Samorząd Uczniowski przebrany za papierosy rozdawał ulotki oraz zachęcał do niepalenia z ogromną nadzieją, że ta akcja zmieni coś w