Dożynki Sołeckie

Jak wiadomo Dożynki to tradycyjna uroczystość z okazji ukończenia zbiorów zbóż, połączona z wręczeniem gospodarzowi dożynek wieńca ze zbóż – symbolizującego roczny plon, ze śpiewami, poczęstunkiem, zabawą oraz licznymi zwyczajami i obrzędami ludowymi mającymi zapewnić urodzaj na następny rok. „Dożynki Sołeckie” - impreza plenerowa, odbyły się na terenie naszego gimnazjum 13 września w sobotę. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. mgr Magdaleny Czerniak, p. mgr Aliny Malak i p. mgr Katarzyny Stachowiak zaprezentowali dwa widowiska: „Plon niesiemy, plon...” i „Pierduśnice”. Wystąpił tez nasz szkolny chór pod kierunkiem p. mgr Sabiny Nowickiej-Prusak.

Wręczono bochen chleba wójtowi p. Lechowi Skarbińskiemu. Serwowano grochówkę, można było skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem. Całą imprezę uświetlił skoczną i wesołą muzyką p. Grzegorz Kaczka. Do organizacji święta plonów włączyli się sołtys p. Wojciech Stelmaszyk, ks. Sławomir Brząkała a także społeczność szkolna, grono pedagogiczne z dyrektorem p. mgr Robertem Orczykowskim.