Konkurs języka angielskiego

W dniu 12 maja 2012 roku uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych z Gminy Inowrocław wzięli udział w I Edycji Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego "English Master" przygotowanego przez panią Katarzynę Leśniak i Agnieszkę Długopolską, nauczycielki języka angielskiego naszego gimnazjum. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Konkurs składał się z dwóch, pisemnych, godzinnych części. Pierwsza  część sprawdzała znajomość słownictwa i struktur gramatycznych, a druga część sprawdzała umiejętność czytania, słuchania ze zrozumieniem i reagowania językowego. W przerwie uczniowie zwiedzili naszą szkołę i mieli możliwość posilenia się.
Ogłoszenie konkursu nastąpiło 25 czerwca 2012 roku.

Uroczystość ogłoszenia konkursu została przygotowana przez pana Sławomira Malickiego, nauczyciela języka angielskiego naszego gimnazjum i panią Katarzynę Leśniak. Uczniowie szkół podstawowych obejrzeli przygotowaną przez uczniów klasy 3a i 2a scenkę kabaretową, wysłuchali piosenki w języku angielskim w wykonaniu uczennic klasy 3a i 2a oraz obejrzeli prezentację multmedialną i filmową naszej szkoły przygotowaną przeza uczniów klasy 3a.  Na koniec uroczystości zostały wręczone nauczycielom przygotowującym  uczniów pamiątkowe dyplomy, a uczniom zostały wręczone nagrody.

I miejsce otrzymał Jan Morzyński, uczeń Szkoły Podstawowej w Łojewie przygotowywany przez Panią Barbarę Morzyńskiej.
II miejsce otrzymała Justyna Domańska, uczennica Szkoły Podstawowej w Orłowie, przygotowywana przez Panią Elizę Jasik.
III miejsce otrzymała Julia Przybyszewska, uczennica Szkoły Podstawowej w Orłowie, przygotowywana przez Panią Elizę Jasik.
I miejsce wśród uczniów klas piątych otrzymała Antonina Łyczkowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Jaksicach, przygotowywana przez Panią
Magdalenę Musiałowską - Czerniak.
I miejsce wśród uczniów klas czwartych otrzymała Aleksandra Żurawska, uczennica Szkoły Podstawowej w Jaksicach, przygotowywana przez Panią Magdalenę Musiałowską - Czerniak.
Zarówno Antonina Łyczkowska jak i Aleksandra Żurawska znalazły się w pierwszej dwunastce. Poza nimi wśród wyróżnionych (uczniowie od miejsca 4 do 12) znalazły się następujące osoby: Antonina Łyczkowska, Mikołaj Safian, Katarzyna Białek, Joanna Kaczmarek, Eliza DŁugopolska, Kacper Ciszewski, Joanna Kałaczyńska, Aleksandra Żurawska, Wiktoria Kupiec. osoby te były przygotowywane przez Panią Magdalenę Musiałowską-Czerniak, Panią Elizę Jasik, Panią Małgorzatę Herchel, Panią Barbarę Morzyńską i Pana Łukasza Jankowskiego.
Ponadto w konkursie wzięli również nastęujący uczniowie:
Z klas czwartych: Michał Kułakowski, Natalia Mierzyńska, Michał Piotrowski, Kamil Szałecki.
Z klas piątych: Marzena Broniszewska, Weronika Czajkowska, Hubert Maciejewski.
Z klas szóstych: Roksana Gnitecka, Kacper Kupiec, Kacper Matz, Weornika Szafrańska, Kinga Trela.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy. Nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów. Rodzicom dziękujemy za codzienny wysiłek w wychowywanie uczniów.