Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Dnia 12 czerwca w Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu został rozstrzygnięty wojewódzki  konkurs matematyczny organizowany przez UMK w Toruniu -  „Liga Zadaniowa”. W tym trzyetapowym konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klasy Ib (M. Bernacki, D. Chudzińska, A. Grobelska, J. Wiktorowska  i K. Żyłkowska) oraz klasy IIa (A. Marjanowska, M. Lewandowska i M. Drążkowski).

Możemy pochwalić się odniesionym sukcesem. Laureatami III miejsca zostali:
Daria Chudzińska kl.Ib, Mateusz Bernacki kl.Ib (opiekun: Halina Janowska)
Mateusz Drążkowski kl.IIa, Małgorzata Lewandowska kl.IIa (opiekun: Anna Kędzierska)
oraz wyróżnienie otrzymała Agnieszka Marjanowska (opiekun: Anna Kędzierska)

Zadania na konkursie były bardzo trudne. Oto jedno z nich (zachęcamy do rozwiązania):
Dziadek i babcia mają razem 140 lat. Po ile lat ma każde z nich, jeżeli dziadek ma dwa
razy tyle lat, ile babcia miała wtedy, gdy dziadek miał tyle ile babcia ma teraz?