Wojewódzki Konkurs Muzyczny "Satnisław Moniuszko - życie i twórczość"

NAJLEPSZE   W    WOJEWÓDZTWIE !!!

Dnia 5 czerwca 2012r.  uczniowie  naszego  gimnazjum:

• Mateusz  Drążkowski  kl. 2a
• Piotr Gawron    kl. 2a
• Jakub Cieśliński   k. 2c
• Małgorzata Lewandowska  kl. 2a
• Agnieszka Marjanowska    k. 2a
• Edyta Ziółkowska  kl. 2a

wzięli udział w finale wojewódzkiego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki.

Uczniowie z całego województwa,  wyłonieni  w eliminacjach szkolnych, zebrali się w sali koncertowej bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej i przystąpili do kolejnych etapów konkursu.

W I etapie – teście słuchowym - rozpoznać należało 6 utworów St. Moniuszki śpiewanych „na żywo” przez artystów. Z testem słuchowym bezbłędnie poradzili sobie :

-  Piotr Gawron    kl. 2a
    - Małgorzata Lewandowska  kl. 2a
    - Agnieszka Marjanowska    kl. 2a
    - Edyta Ziółkowska    kl. 2a
II etap polegał na rozwiązaniu krzyżówki z hasłami dotyczącymi życia St. Moniuszki.
To zadanie poprawnie wykonały, zdobywając maksymalną liczbę punktów i zakwalifikowały się do kolejnego etapu:
       - Małgorzata Lewandowska  kl. 2a
       - Agnieszka Marjanowska    kl. 2a

W III etapie uczniowie odpowiadali na pytania szczegółowe dotyczące życia, twórczości, a także sposobów upamiętniania sylwetki Stanisława Moniuszki przez współczesnych.
Na pytania poprawnie odpowiedziały dwie uczennice naszego gimnazjum, które jury wyróżniło nagrodami wśród sześciu zwycięzców z województwa kujawsko – pomorskiego ( na ok. 50 uczestników konkursu ).
  I  tak :
• Małgorzata  Lewandowska  z kl. 2a  zajęła   I miejsce
• Agnieszka   Marjanowska   z kl. 2a  zajęła  II miejsce.

GRATULUJEMY !!!!!!!!!