Konkurs literacki inspirowany życiem i twórczością Janusza Korczaka

Rok 2012 został ustanowiony Rokiem Janusza Korczaka, gdyż w tym roku przypada 70 rocznica śmierci Korczaka w obozie zagłady w Treblince i 100 rocznica założonego przez niego Domu Sierot w Warszawie. Dla upamiętnienia tych wydarzeń MDK w Inowrocławiu zorganizował konkurs literacki dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Wzięło w nim udział troje uczniów naszego gimnazjum. Ich opiekunem literackim była p. Magdalena Czerniak.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów (II miejsce) znaleźli się Oliwia Kołodziejczak i Kacper Swat uczniowie klasy IIa.
Ich prace świadczą o tym, że Gimnazjum im. M. Kopernika w Sławęcinku może poszczycić się uczniami wrażliwymi, mądrymi, z niezwykłym talentem literackim.
Wyżej wymienieni gimnazjaliści dnia 1.06.br. uczestniczyli w Gali Laureatów "Koncert Serc", na której to z rąk p. Edyty Bartoszak - dyrektor MDK w Inowrocławiu, otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!