Każdy potrafi być mistrzem ortografii

Tradycją naszej szkoły stał się organizowany corocznie konkurs ortograficzny "Każdy potrafi być mistrzem ortografii". Nad jego organizacją i przebiegiem czuwają: pani Magdalena Czerniak oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Katarzyną Stachowiak.
Celem konkursu jest promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego.

W tym roku szkolnym dnia 24 maja odbyło sie już VI spotkanie miłośników ortografii. Do pisania dyktanda przystapiło 27 uczniów Gimnazjum im. M. Kopernika.
Mistrzem Ortografii w roku szkolnym 2011/2012 został uczeń klasy IIIa Kamil Pilniak.
Wicemistrzem - Anna Łozicka z klasy IIIa, III miejsce zdobyła Małgorzata Lewandowska z klasy IIa.Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!