OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY

Dnia 7 marca w naszym gimnazjum obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona, czyli wielkiego uczonego  astronoma Mikołaja Kopernika. Na ten dzień przygotowywaliśmy się długo, chcieliśmy przekazać jak najwięcej ciekawych informacji o życiu Naszego Patrona.
Na początku uczniowie klasy IIIa i Ib odegrali humorystyczną scenkę dotyczącą wielkiego odkrycia Mikołaja Kopernika.  Następnie przedstawiona została prezentacja multimedialna na temat „Miasta, które odegrały ważną rolę w życiu Mikołaja Kopernika” , a uczniowie klasy Ia i Ib przekazali nam wiele ciekawych informacji dotyczących tych miast: Torunia, Krakowa, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna i Fromborka. Później koleżanki  Daria Chudzińska i Kinga Żyłkowska opowiedziały nam ciekawe anegdoty z życia M. Kopernika, które pokazały, że wielki uczony był również człowiekiem z dużym poczuciem humoru.

W dalszej części programu koleżanki i koledzy z kl. Ia i Ib uświadomili nam, że odkrycia, którego dokonał  były tak wielkie, że ludzie chcąc uczcić jego pamięć po dzień dzisiejszy nazywają jego imieniem np. statki, samoloty, pierwiastki chemiczne, góry, uczelnie, obserwatoria astronomiczne, kratery na Księżycu, ulice itp. Miejsca, o których mówili mogliśmy zobaczyć na slajdach przygotowanej prezentacji multimedialnej .
Na zakończenie uroczystości  został wprowadzony sztandar  naszej szkoły, odśpiewaliśmy hymn, a nasza koleżanka A. Łozicka przepięknie recytowała wiersz o naszym Patronie.
Z okazji obchodów Dnia Patrona opracowaliśmy  okolicznościową broszurę „Pokłon Mikołajowi Kopernikowi”, którą przekazaliśmy panu dyrektorowi, nauczycielom, a także uczniom.
Na koniec zostały rozstrzygnięte dwa konkursy i wręczone przez Pana Dyrektora nagrody:
- konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku „Jeden z dziesięciu” organizowany przez  p. Dorotę Kozłowską i p. Elżbietę Tokarz
( I miejce - Agnieszka  Marjanowska kl. IIa, II miejsce – J. Wiktorowska kl. Ib, III miejsce – Karolina Czyrzniak kl. IIa)
- konkurs plastyczny „Mikołaj Kopernik – nasz Patron” organizowany przez p. Krystynę Michalską (I miejsce - Klaudia Więckowska, II miejsce - Zbigniew Balcerzak, II miejsce - Aldona Grobelska, III miejsce - Anna Łozicka, wyróżnienie: Patryk Balcerzak i Daria Chudzińska)
Uroczystość obchodów Dnia Patrona przygotowały: p. Halina Janowska, p. Dorota Kozłowska, p. Elżbieta Tokarz.