VIII RAJD SAPERA

Uczniowie naszej szkoły 21.04.2018r. wzięli udział w VIII Rajdzie Sapera, który był organizowany przez PTTK w Inowrocławiu, Koło nr 11 Stowarzyszenia Saperów Polskich przy 2 pinż w Inowrocławiu, Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego, 2 Pułk Inżynieryjny w Inowrocławiu oraz Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu.

Celem rajdu było uczczenie miesiąca Wojsk Inżynieryjnych. Trasa rajdu liczyła 8 km i prowadziła od Inowrocławskich Tężni przez Mimowolę, Sławęcin do Sławęcinka na teren kompleksu koszarowego JW 1523 .

Uczestnicy  poznali specyfikę pracy patrolu saperskiego, wzięli udział w konkursie krajoznawczo-historyczny o terenach rajdowych oraz konkursie na najlepszego sapera .

Uczennica klasy VII Helena Kliber zdobyła nagrodę w konkursie krajoznawczo-historycznym o terenach rajdowych. Szkołę reprezentowało trzech uczniów wraz z opiekunem p. Magdaleną Halik.