"MY SCHOOL IS ECO-COOL" - MOJA SZKOŁA JEST EKO-FAJNA

Projekt "My school is eco-cool" skierowany był do uczniów klas IV-VI i obejmował zajęcia dodatkowe z języka angielskiego z wykorzystaniem metody CLIL oraz  zajęcia o tematyce ekologicznej, sportowej oraz teatralnej z elementami języka angielskiego. Zaplanowano również wycieczki do parku linowego w Inowrocławiu oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Celem projektu było podniesienie kompetencji językowych uczniów w zakresie języka angielskiego, a zwłaszcza rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, kształtowanie postaw ekologicznych, rozwijanie kreatywności oraz zdolności aktorskich, a także promowanie aktywnego trybu życia.  Dzięki projektowi szkoła wzbogaciła się o kolejne pomoce dydaktyczne, m.in. drukarkę laserową, laminator, nagrywarkę, dysk przenośny, głośniki oraz myszki komputerowe.

W ramach projektu odbyły się następujące działania:

• Polsko-angielska akcja sprzątania świata,
  • Europejski Dzień Języków Obcych,
  • Wycieczka do parku linowego,
  • Konkurs plastyczny "Portret Królowej",
  • Arbor Day - czyli Dzień Drzewa,
  • Dzień Świętego Patryka,
  • Dzień Ziemi,
  • Światowy Dzień Języka Angielskiego,
  • Łąka kwietna,
  • Dzień Pszczoły,
  • Zielona Szkoła w Myślęcinku,
  • Przedstawienie "Doktor Doolittle i jego zwierzęta"
  • "Wakacje pełne przygód".

Projekt "My school is eco-cool" był realizowany w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Koordynatorem projektu była p. Agnieszka Długopolska we współpracy z p. Magdaleną Halik, p. Justyną Dreliszak i p. Agnieszką Kwiatkowską.