"ANGIELSKI DOOKOŁA NAS" - ENGLISH AROUND US

Na początku września 2018 r. rozpoczęliśmy realizację projektu językowego w naszej szkole. Projekt „Angielski dookoła nas” realizowany był w ramach Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Projekt adresowany był dla uczniów klas V i VI, a jego głównym działaniem  była organizacja dodatkowych zajęć języka angielskiego, podczas których uczniowie rozwijali umiejętności komunikacyjne poprzez wykorzystywanie zasobów internetowych, aplikacji i programów komputerowych, gier dydaktycznych, filmów anglojęzycznych, naukę popularnych piosenek, poznawanie kultury państw anglojęzycznych, lekturę artykułów z czasopism i książek anglojęzycznych. W ramach projektu miały miejsce konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne, sportowe oraz teatralne z aktorem Dawidem Kartaszewiczem, a także warsztaty na temat Wielkiej Brytanii  z Leslie Mazur-Parkiem z programu Nauka Bez Granic. Odwiedziły nas też Amerykanka - Elanta Slowek oraz studentka Eliza, które przeprowadziły lekcje kulturowe. Zakupiony został sprzęt oraz pomoce i materiały dydaktyczne.

Zajęcia odbywały się w czwartki na szóstej godzinie lekcyjnej. Koordynatorem projektu była p. Agnieszka Długopolska.