Egzamin gimnazjalny

W dniach 18-20 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjalnych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i części dotyczącej języka obcego nowożytnego.

Część humanistyczna składała się z zadań z zakresu języka polskiego oraz zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Część matematyczno-przyrodnicza składała się z zadań z matematyki oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W części dotyczącej języka obcego nowożytnego gimnazjalista dokonywał wyboru jednego z nauczanych języków. Egzamin gimnazjalny obejmował wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej. Przystąpienie do egzaminu było warunkiem ukończenia gimnazjum. Teraz pozostaje już tylko życzyć powodzenia i czekać na wyniki. Trzymamy kciuki!