Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2017/2018 / Walentynki

Walentynki

W ostatnich latach do kalendarza imprez ogólnoszkolnych dołączyła nowa uroczystość z kręgów kultury zachodnioeuropejskiej - “Walentynki”. Spotkała się ona w naszym kraju z dużym zainteresowanie i zyskała, głównie wśród młodszego pokolenia, wielu zwolenników.

Obchodząc Walentynki wprowadzamy nowe elementy kulturowe, co nie znaczy że nie troszczymy się  o naszą polską tradycję. Wśród elementów wchodzących w skład obchodów Walentynek w naszej szkole, znalazły się:

• plebiscyt na najsympatyczniejszą uczennicę/ najsympatyczniejszego ucznia w szkole
  • konkurs plastyczny na najładniejsza kartę walentynkową
  • konkurs recytatorski “Poetyckie walentynki”
  • poczta walentynkowa

W konkursie na najładniejszą kartkę walentynkową , w kategorii szkoła podstawowa pierwsze miejsce otrzymała Marysia Kowalcze , natomiast wyróżnieniem nagrodzono pracę Jakuba Hajdysa.

W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce otrzymała Agata Stachowiak, a wyróżnienie Oliwia Tarsalewska .

W konkursie “Poetyckie walentynki” w kategorii gimnazjum 1 miejsce zajęła uczennica klasy 3c Natalia Nalewajska, a wyróżnienie otrzymała uczennica z klasy 2b Agata Jędrzejewska. W tym samym konkursie w kategorii SP 1 miejsce zajął Ignacy Śmigiel z klasy pierwszej, a wyróżnieniem nagrodzono uczennice klasy 4: Marię Kowalcze i Anastazję Lewandowską.

W kategorii “Najsympatyczniejsza” nominowane były:

Weronika Hejda 3a

Dominika Lewandowska 3d

Oksana Nowicka 1SP

Natalia Nalewajska 3c

Tytuł “Najsympatyczniejszej” otrzymała

Natalia Nalewajska

W kategorii “Najsympatyczniejszy” nominowani byli:

Szymon Adamski 3d

Krystian Drelich 5SP

Mateusz Gotowała 2c

Błażej Olejniczak 2b

Tytuł “Najsympatyczniejszego” otrzymał

Błażej Olejniczak

Ogłoszenie wyników konkursów miało miejsce podczas apelu 9 lutego 2018 r. Uczniowie nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Organizacją konkursu recytatorskiego zajęły się p. M. Czerniak i p. A. Malak, konkurs plastyczny przeprowadziły p. K. Stachowiak oraz  p. S. Nowicka - Prusak. Nad całością sprawowała opiekę p. B. Kacprzak opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Zwycięzcom, wyróżnionym oraz nominowanym gratulujemy. A wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach dziękujemy.