Zdolni młodzi historycy

Dnia 19 maja uczniowie naszego gimnazjum: Kamil Szałecki, Damian Grabski, Marcel Mnich, Michał Jankowski, Filip Kopera z klasy 3a podopieczni pani Elżbiety Tokarz oraz Szymon Pomieciński z klasy 2 d podopieczny pani Aliny Malak wzięli udział w III Kujawsko-Pałuckiej Gimnazjadzie z Historii i Wiedzy o Społeczeństwie organizowanej przez I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu we współpracy z UMK w Toruniu. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Inowrocławski, Starosta Mogileński, Starosta Radziejowski i Starosta Żniński.

Konkurs był dwuetapowy. Pierwsza część – pisemna, polegała na rozwiązywaniu testu składającego się z pytań o charakterze zamkniętym i otwartym. Do części drugiej – ustnej, awansowało 10 uczniów, którzy osiągnęli największą liczbę punktów. Wśród nich znalazł się Kamil Szałecki, który ostatecznie otrzymał tytuł laureata III miejsca, natomiast Szymon Pomieciński otrzymał tytuł finalisty. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą historyczną, a laureatom i finalistom przysługują również dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym do szkół ponadgimnazjalnych. Warto startować w konkursach i odnosić sukcesy. Szymon, jako uczeń klasy drugiej, ma jeszcze szansę wygrywać w konkursach gimnazjalnych w przyszłym roku szkolnym.