Wycieczka - Łeba

W dniach 17-19 maja 2017 roku uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Doroty Kozłowskiej, pani Magdaleny Czerniak, pani Magdaleny Halik, pani Agnieszki Kąkolewskiej i pani Katarzyny Leśniak wzięli udział w wycieczce do Łeby. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywały świetne humory przez całe trzy dni.

W pierwszym dniu uczniowie zatrzymali się w Szymbarku na Kaszubach. Uczniowie pod opieką przewodnika poznali tam historię najdłuższej deski na świecie, nauczyli się kilku słów w języku kaszubskim, przeżyli chwile grozy w bunkrze, „dotknęli” nieszczęścia więźniów sowieckich łagrów i hitlerowskich obozów koncentracyjnych. Po tej pouczającej i wstrząsającej lekcji historii przyszedł czas na pełne śmiechu chwile w domu do góry nogami, gdzie uczniowie zmierzyli się z grawitacją i zaburzeniami równowagi. Następnie młodzież wspięła się na Wieżycę i podziwiała piękne widoki urokliwych lasów i jezior kaszubskich. Wieczorem przyszedł czas na spacer nad morzem.

Drugiego dnia uczniowie uczestniczyli w wyprawie na wydmy. Było to wyczerpujące, ale jednocześnie satysfakcjonujące przeżycie. Wszyscy uczestnicy wycieczki okazali się w pełni przygotowani kondycyjnie do wędrówek w tak ekstremalnie trudnych warunkach. Pojawił się nawet pomysł wędrówki po Saharze w przyszłym roku ;-) Wieczór nie mógł oczywiście obyć się bez spaceru – tym razem do portu.

Ostatniego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili foki na Helu i wspięli się na najstarszą latarnię w Rozewiu. Niektórzy przekonali się, że nie są przeznaczeni do pracy latarnika ;-)

Uczestnicy wycieczki szczęśliwie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń, w dobrych nastrojach, z nowymi doświadczeniami i piękną opalenizną, gdyż słoneczko uśmiechało się do młodych podróżników przez cały czas.