Dnia 28 października 2016 r. odbył  się Powiatowy Konkurs dla szkół podstawowych: „Święty Jan Paweł II - Świadek Bożego Miłosierdzia”. W konkursie  wzięły udział reprezentacje ze szkół podstawowych:  w Jaksicach, Tupadłach, Nowej Wsi Wielkiej, Ludzisku i Złotnikach Kujawskich. Konkurs składał się z ośmiu konkurencji, które sprawdzały znajomość biografii św. Jana Pawła II oraz przypowieści biblijnych o miłosierdziu. Uczestnicy konkursu pracowali w grupach trzyosobowych.

W skład jury weszli :

1. Pan Marek Karólewski – zastępca Wójta Gminy Inowrocław

2. Pani Małgorzata Makowiecka – kierownik GZEAS-u

3. Ksiądz Radosław Orchowicz – dziekan i proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Inowrocławiu

4. Pani Alina Malak – nauczyciel Gimnazjum w Sławęcinku.

Zwycięzcami okazała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Złotnikach Kujawskich natomiast trzecie miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska w Ludzisku.

Odbył się również konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III. W tej kategorii nagrody otrzymali:

I miejsce  –  Oliwia  Dąbrowska  –  Złotniki Kujawskie

II miejsce  –  Marta  Chojnowska  - Jaksice

III miejsce  –  Hanna  Sadowska   - Złotniki Kujawskie, Wiktoria Gorzkowska  – Nowa Wieś Wielka

Organizatorami konkursu były: p. Agnieszka Kąkolewska, p. Mariola Wrzos i p. Alina Malak. Nad oprawą plastyczną prac konkursowych i wyłonieniem laureatów czuwała p. K. Stachowiak.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję konkursu.

Podziękowanie za pomoc w przygotowaniu scenografii dla p. J. Orczykowskiej, p. M. Markiewicz i p. M. Kwiatkowskiej.