Samorządy mają głos!

Nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji polegającej na organizacji wspólnego dnia wyborów do władz samorządów uczniowskich. Szkoły biorące udział w akcji co roku dokumentują organizację wyborów zgodnych z demokratycznymi standardami na platformie: WWW.wybory.ceo.org.pl, umożliwiającej korzystanie z materiałów merytorycznych oraz publikowanie sylwetek kandydatów i wyników wyborów.

Uczestnicząc w programie:
- poprawiliśmy jakość  prowadzonych wyborów do władz SU;
- skorzystaliśmy z platformy jako narzędzia promującego wybory i programy kandydatów wśród uczniów i uczennic szkoły;
- otrzymaliśmy poradniki dotyczące organizacji wyborów i plakaty je promujące;
- dołączyliśmy do społeczności ponad 600 szkół organizujących  wspólne wybory każdego roku.
Kandydaci biorący udział w wyborach zaprezentowali swoje programy wyborcze na plakatach, niektórzy dokonali  prezentacji osobiście na forum społeczności uczniowskiej.
W klasach zostały przeprowadzone dyskusje  na temat:
Jakie obszary działalności samorządu są dla was szczególnie ważne?
Co to jest bierne i czynne prawo wyborcze? Czy uważasz że wszyscy uczniowie powinni brać udział w wyborach?
Czy wiesz co to jest partycypacja?
Wybory odbyły się  30.09.2016r. W skład Komisji Wyborczej wchodzili przedstawiciele różnych klas, były to osoby nie korzystające z biernego prawa wyborczego czyli nie kandydujące do władz SU.
Skład Komisji przeprowadzającej wybory:
Balcerzak Kinga
Budner Martyna
Kułakowski Michał
Tomaszewska Aleksandra
Walczak Marcin
Koordynator: B. Kacprzak
Protokół wyników wyborów
Osób uprawnionych do głosowania: 240
Głosów oddanych: 203

Skład Zarządu SU
Kamil Szałecki - przewodniczący
Iga Błaszczyk- zastępca przewodniczącego
Aleksandra Cieślak - skarbnik
Dominika Lewandowska - sekretarz
Jakub Szczepuła - członek Zarządu
Anna  Batkowska - członek Zarządu
Michalina Ciemna - członek Zarządu
Bartosz Doręda - członek Zarządu
Nowo utworzony  Zarząd Samorządu Uczniowskiego na swoim pierwszym posiedzeniu 3.10.2016r wybrał opiekuna SU p. Bożenę Kacprzak.