Wyjazd do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaksicach

21 września uczniowie naszej szkoły pod opieką p. M. Wrzos i p. K. Leśniak odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaksicach. Celem wyjazdu było zapoznanie się z wystawą  pt. „Okupacja i zbrodnie niemieckie na Kujawach i Pomorzu Południowym”.

Wystawę przygotowali pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku, Delegatura w Bydgoszczy przy współpracy z Archiwum Państwowym. Wystawa dokumentuje bezprawny i wyjątkowo brutalny system rządów okupacyjnych, zaprowadzonych przez Niemców w 1939 r. na terenie obecnego województwa kujawsko - pomorskiego. Ta niecodzienna lekcja historii m.in. zobrazowała przeżycia ludności cywilnej w czasie II wojny światowej, jednej     z najokrutniejszych wojen minionego stulecia.