PODAJ DALEJ … DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW

PODAJ DALEJ … DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW - pod takim hasłem rusza tegoroczna, akcja „Sprzątanie świata – Polska ”, której finał przypada, jak zwykle na 3. tydzień września, czyli 16 - 17 - 18 września.
Dlatego w dniu 16 września nasze Gimnazjum wzorem ubiegłych lat włączyło się w akcję „Sprzątanie Świata 2016”.

Został posprzątany teren wokół szkoły tj. dziedziniec, boisko i parking. Gimnazjaliści zbierali plastiki, puszki aluminiowe, szkło, papier. Korzystali z rękawiczek i worków przeznaczonych na różne odpady.
Rękawice gumowe i worki na śmieci otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Inowrocław, z którym zawsze współpracujemy przy takich okazjach. Śmieci znoszono do konkretnego kontenera. Razem uczniowie zebrali 5 worków.