Rajd Rowerowy gimnazjalistów

Dnia 17 września grupa uczniów pod opieką p. M. Halik, p. K. Stachowiak, p. A. Kąkolewskiej i p. P. Gotowalskiego wzięła udział w wycieczce krajoznawczo-turystycznej szlakiem pomników przyrody na terenie Gminy Inowrocław.

Uczniowie chwilą ciszy upamiętnili smierć Piotra Bartoszcze przy obelisku w Rycerzewku, nad którym nasza szkoła sprawuje opiekę. Ponadto młodzież miała możliwość odszukania wielu pomników przyrody m.in. wiąz szypułkowy, który w obwodzie ma 370 cm rosnący. Podczas postoji rowerzyści odpoczywali, podziwiając malownicze krajobrazy Kujaw. Rajd szczęśliwie zakończył się w Sławęcinku, mimo zmęczenia uczniowie planowali kolejny wyjazd.